Proč jsem se rozhodla psát blog?

28.03.2021

Po celý můj život mě otázka "PROČ?" provází.

Většinou se tato otázka pojila se studiem - Proč se ve škole musím učit něco, co mě vůbec ale vůbec nenaplňuje? A proč se to musí učit i ostatní spolužáci, když to vnímají stejně? Proč lidé studují školu, která je nebaví? A proč ji proboha studuju já? ...

Ale otázka "PROČ?" se týkala také života obecně - Proč jsou někteří lidé šťastnější než druzí? Proč si někdo vybere skvělého partnera pro život a někdo naopak energetického upíra? Proč někdo má peníze a druhý ne? A proč na tom vlastně v tomto světě tolik záleží? ..

Těch otázek "PROČ?" bylo tisíce a díky nim jsem se začala více zajímat o život, jaký žiju já a jaký je kolem mě. Začala jsem hodně číst, bádat, vzdělávat se a to mě provází celým mým životem. A proto se i můj první příspěvek týká toho, proč jsem se rozhodla tento blog psát.

To moje "PROČ?" je vlastně velmi prosté - Cítím potřebu podělit se o to, co se mi v životě stalo. Pokud moje zkušenost pomůže alespoň jednomu člověku, bude to pro mě znamenat, že to co dělám má smysl.

A co že mě to v životě vlastně potkalo? Budu o tom ještě hodně psát, proto to tady shrnu jen stručně. Z různých příčin jsem začala trpět psychosomatickou poruchou - syndromem dráždivého tračníku. Vzhledem k tomu, že toto téma není příliš sexy, tak o něm nikdo moc nepíše - a to i přes to, že jím trpí cca 15 % populace (většinou žen). Dlouho jsem na internetu hledala nějaké hlubší informace, zkušenosti ostatních...a nikde nic, ticho po pěšině. Z toho důvodu jsem se rozhodla, že o tomto tématu budu psát sama s tím, že to může pomoci někomu, kdo se ocitne v podobné situaci.

Já sama jsem na úplném začátku cesty, kterou bych tady s vámi chtěla sdílet. Čeká mě ještě obrovské množství práce, protože psychosomatická nemoc nezmizí lusknutím prstů. Ale věřím, že i tato nemoc má nějaký hlubší smysl a že nás všechny, kteří si tím procházíme, posune v našem životě někam dál. Vlastně já tomu nevěřím, já to VÍM.

Budu tu tedy psát o tématech, které se týkají jak duševního, tak tělesného zdraví. Ale budu psát i o každodenních radostech a strastech. Psychosomatika se totiž týká života jako celku v jeho plné podobě a tom bude taky můj blog.

Už se moc těším, až se se mnou vydáte na cestu za duševním a tělesným zdravím!